Moderní technologie řezání plazmou

Princip plazmového řezání jsme Vám přiblížili v článku několik slov k plazmovému řezání neboli pálení plazmou. A vysvětlili jsme Vám také, jak vybrat nejvhodnější plazmový řezací zdroj. Nyní se však zaměříme na to, kam se posunul vývoj a jaké moderní technologie v řezání plazmou máme nyní k dispozici.

Směr udávají Němci a Američané

Vývoji plazmových zdrojů se věnují především dva přední světoví výrobci a naši partneři - německá společnosti Kjellberg a americká společnost Hypertherm. A právě ti vyvinuli technologii pro přesné řezání (pálení) otvorů do černé či chcete-li vysokouhlíkaté oceli. Firma Kjellberg nazvala tuto technologii CONTOUR CUT SPEED a firma Hypertherm ji nazvala TRUE HOLE. Obě tyto technologie zaručují přesné řezání otvorů do plechů z černé oceli, nicméně jejich proces se u obou výrobců liší.

Poznejte novou technologii TRUE HOLE

  • Firma Hypertherm dosahuje technologie TRUE HOLE za pomoci softwaru ProNest, který upravuje pálicí plán. Výhoda TRUE HOLE spočívá vtom, že se nemusí kupovat, pokud ji zákazník nepotřebuje. A když se ji rozhodnete pořídit, stačí na stávající plazmový zdroj přikoupit TRUE HOLE formou software. Tuto technologii můžete užívat u plazmových zdrojů HPR XD a to maximálně do tloušťky plechu 25 mm.

 

Poznejte moderní systém CONTOUR CUT SPEED

  • Firma Kjellberg dosahuje technologie CONTOUR CUT SPEED zdokonalenou konstrukcí hořáku. Její výhoda tkví vtom, že je automaticky integrovaná v plazmovém hořáku a není nutná další softwarová úprava pálicího plánu. Tuto technologii můžete využívat u plazmových zdrojů HiFocus i Neo do tloušťky plechu 30 mm a také u plazmových zdrojů Smart Focus do tloušťky plechu 70 mm.

 

Při navrhování a výrobě strojů pro plazmové (a autogenní) řezání vždy využíváme ty nejmodernější technologie. Naše stroje z řady Profi nebo Expert Vám proto umožňují použít oba zmíněné typy řezání plazmou TRUE HOLE i CONTOUR CUT SPEED. Získáte díky tomu maximálně přesný řez na úhlech, rádiích i kolmých částech výpalků. Parametry, jako jsou odchylka od kolmosti řezu a drsnost povrchu řezu, můžete snížit prakticky na nulu. Tuto technologii Vám tedy vřele doporučujeme a rádi Vám navrhneme konkrétní vhodné řešení do vašeho provozu.

Chcete vědět, jak by moderní technologie v řezání plazmou zefektivnila vaše procesy?

Kontaktujte nás

Přečtěte si i o dalších zajímavostech ze světa termického zpracování kovů. Pomohou Vám s tím naše stránky a facebook.

+420 561 034 570      info@honkys.eu

 

© 2018 HONKYS a.s. – všechna práva vyhrazena