Plazmová technologie

Nabízíme plazmové zdroje předních světových výrobců Kjellberg a Formica, které ve spolupráci s výrobcem nabízíme pod vlastní značkou Honkys Plasma HPL. Kombinace špičkových zdrojů se stroji Honkys umožňuje řezání plazmovým obloukem s nejvyšší možnou kvalitou. Při řezání můžete rovněž používat nejnovější technologie v oboru plazmového řezání. Mezi ty patří patentovaná technologie TRUE HOLE, která produkuje podstatně lepší kvalitu otvoru, nebo CONTOUR CUT SPEED pro řezání malých kontur zejména v měkké oceli.

Nabízené plazmové zdroje

Plazmové zdroje německého výrobce Kjellberg

  • Série HiFocus i neo – high-precision systémy (CONTOUR CUT SPEED)
  • Série FineFocus – precise systémy
  • Série PA-S W – cost-efficient systémy
  • Série CutFire – vzduchové plazmy
  • Série Smart Focus – vynikající výsledky, řezání v rozmezí 1-80 mm

Plazmové zdroje slovenského výrobce Formica

  • Série ForCUT s hořákem MTHW – pro vysoce kvalitní řezy
  • Série ForCUT s hořákem MAXIMIZER 300 – pro kvalitní řezy
  • Série ForCUT s hořákem MTW – pro standartní řezy
  • Série ForCUT s hořákem EL120 – vzduchové plazmy

Vybavení plazmových zdrojů

Plazmové zdroje HiFocus mohou mít automatickou plynovou konzoli. To znamená, že mohou být řízeny přímo z CNC stroje, bez nutnosti dalšího zásahu operátora. Navíc se zde nabízí možnost značení plazmou, probíhající plně automatizovaně ze systému, aniž by operátor musel dělat dodatečné úkony.

Příklad – CNC stroj přepne plazmu na režim značení, vyznačí na výpalku daný nápis a poté CNC stroj přepne plazmu do režimu řezu. Stroj začne řezat (pálit) výpalek, který má již značení plazmou. Celý tento proces může probíhat automatizovaně. Společnost HONKYS a.s. pro precizní značení doporučuje použít značicí plyn Argon (Ar).

Plazmové zdroje ForCUT jsou vybavené pouze ruční plynovou konzolí, mají však možnost značení plazmou. To u těchto strojů probíhá v ručním režimu. Operátor tak musí nastavit plazmu na značení a poté zpět na řezání.

Máte zájem o plazmový zdroj nebo potřebujte pomoci s výběrem toho nejvhodnějšího?

Kontaktujte nás

K tomuto tématu jsme už dříve napsali zajímavý článek o plazmových zdrojích, kde doporučujeme ta nejlepší možná řešení. K přečtení zde.

+420 561 034 570      info@honkys.eu

 

© 2018 HONKYS a.s. – všechna práva vyhrazena